PS: Canal + pokaże mecze Orange Ekstraklasy?

PRZEGLĄD PRASY. Canal + jest faworytem do wykupienia głównego pakietu praw do transmisji meczów Orange Ekstraklasy - podaje ?Przegląd Sportowy?.

W piątek minął termin składania ofert na wykupienie praw telewizyjnych do pokazywania piłkarskiej pierwszej ligi. Kontrakt ma obowiązywać od lipca 2008 do czerwca 2011 roku. Tylko dwie stacje liczą się w walce o wykupienie praw do transmisji meczów Orange Ekstraklasy. Najlepsze oferty do tego czasu złożyły Canal + i Polsat.

"Przegląd Sportowy" twierdzi, że większe szanse na zdobycie głównego pakietu posiada Canal +. który może liczyć na wsparcie Telekomunikacji Polskiej. Doszło do porozumienia pomiędzy właścicielami C+, a France Telecom, który posiada 47,5 proc. akcji TP.

Na mocy tych ustaleń trzy mecze kolejki pokazałaby francuska stacja, a pozostałe pięć można byłoby obejrzeć za pośrednictwem tzw. liveboxów Telekomunikacji Polskiej. Chodzi o platformę multimedialną umożliwiającą oglądanie meczów (po dokonaniu opłaty) za pośrednictwem bezprzewodowego internetu. Nieoficjalnie mówi się, że Canal + zaoferował 160 milionów złotych za możliwość relacjonowania meczów polskiej ligi.