Przed Pucharem Świata w Zakopanem wszystko gotowe

Hannu Lepistoe wraz ze skoczkami z kadry A przebywa obecnie w norweskim Villach. W tym samym czasie w warszawskiej restauracji ?Kuźnia Smaku? odbyła się konferencja prasowa w sprawie styczniowego Pucharu Świata w Zakopanem (25-26.01.08). Obecni byli wszyscy organizatorzy konkursu na czele z prezesem związku, Apoloniuszem Tajnerem.

Jak poinformował dyrektor zawodów, Lech Nadarkiewicz wszystko jest już zapięte na ostatni guzik a miasto od dawna przygotowane jest na przyjazd kibiców. Na trybunach Wielkiej Krokwi łącznie może zasiąść dokładnie 26 800 tys. widzów. Biletów na to jedne z najważniejszych wydarzeń w roku w kasach nie ma już od 15 listopada. Nadarkiewicz dodał także, że choć wiele spraw udało się doprowadzić do końca, niestety nie wszystko udało się zorganizować. - Mam też kilka niedobrych wiadomości - zaczął - Przede wszystkim nie byliśmy w stanie zmodernizować wyciągu na skocznię, nie rozpoczęliśmy zmian lewej trybuny, nie wybudowano także specjalnego pawilonu - wymieniał. - Wszystkie te obiekty wymagają dofinansowania, ale w ciągu ostatnich dwóch lat nie otrzymaliśmy od rządu żadnego wsparcia finansowego. - tłumaczył dyrektor Pucharu Świata w Zakopanem. - Jeśli chodzi o wyciąg to powiedziałbym nawet, że zostały trochę naciągnięte przepisy, żeby można było dopuścić obiekt to zawodów. - zakończył.

Na konferencji prasowej poruszano także kwestie bieżące. Nie obyło się oczywiście od rozmów na temat słabej postawy polskich skoczków na początku tegorocznego sezonu i błędu w przygotowaniach. Na te pytania najczęściej odpowiadał prezes związku, były trener kadry, Apoloniusz Tajner. - Nie da się ukryć, że sezon rozpoczął się słabo, ale najważniejsze jest to, że wiemy, gdzie zostały popełnione błędy. - mówił - Rozmawiałem ze sztabem szkoleniowym i wiem, że wszyscy już pracują nad tym, żeby skoczkowie "złapali" odpowiednia formę i już za miesiąc, w Zakopanem mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Burmistrz Zakopanego, Janusz Majcher wspomniał także, że miasto stara się o organizację mistrzostw świata w 2013 roku i jak stwierdził Apoloniusz Tajner "szanse są duże".