Liga Mistrzów: Kuszczak w bramce MU, porażka Janczyka

Po środowej kolejce spotkań znamy już szesnastkę uczestników 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ostatnimi zespołami, które uzupełniły stawkę, są drużyny Olympique Lyon i Fenerbahce Stambuł.

Piłkarze Olympique udanie zrewanżowali się Rangers za wcześniejszą porażkę w pierwszej kolejce. Strzelili w Glasgow trzy gole, czyli dokładnie tyle samo, ile parę tygodni temu w Lyonie zafundowali im rywale. Z awansu cieszą się także w Stambule, gdzie Fenerbahce pokonało CSKA Moskwa 3:1.

Grali Polacy w Lidze Mistrzów

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut z Romą (1:1)

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - 90 minut z Fenerbahce (1:3)

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - wszedł w 81 minucie z Arsenalem (1:2)

Łukasz Fabiański (Arsenal) - na ławce

Losowanie 1/8 finału odbędzie się 21 grudnia w Nyonie. Do zwycięzców grup zostaną dolosowane drużyny z drugich miejsc. Pierwsze mecze 1/8 finału 19 i 20 lutego, rewanże 4 i 5 marca. 14 marca losowanie ćwierćfinałów i półfinałów.

Zespoły z pierwszych miejsc: Porto, Chelsea, Real, Milan, Barcelona, Manchester United, Inter Mediolan, Sevilla.

Zespoły z drugich miejsc: Liverpool, Schalke, Olympiakos, Celtic, Lyon, Roma, Fenerbahce, Arsenal.

Zasady losowania

1) Zespoły z tego samego kraju nie mogą grać ze sobą.

2) Zespoły, które grały ze sobą w grupie, nie mogą grać ze sobą.

3) Zespoły z drugich miejsc pierwsze mecze 1/8 finału grają u siebie.

Środowe mecze

Grupa E

Barcelona - Stuttgart 3:1

Barcelona zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie już przed spotkaniem ze Stuttgartem. Katalończycy grali jednak do końca i choć jako pierwsi stracili gola, to oni w ostatecznym rozrachunku cieszyli się ze zwycięstwa. Gole wracającego po kontuzji Eto'o i Brazylijczyka Ronaldinho zadecydowały o końcowym rezultacie.

Rangers - Lyon 0:3

Glasgow Rangers nie zdołało w dzisiejszym spotkaniu nawet zremisować z piłkarzami z Lyonu i tym samym pożegnało się z Ligą Mistrzów. Dwa gole dla gości zdobył Karim Benzema.

Grupa F

Roma - Man Utd 1:1

Dwa tygodnie temu awans z pierwszego miejsca zapewnił sobie Manchester United. Włosi z kolei zajęli drugie miejsce w grupie i również byli pewni gry w kolejnej rundzie. Dla polskich kibiców wydarzeniem meczu był występ Tomasza Kuszczaka, który zagrał od pierwszych minut. Polak pokazał się z dobrej strony i przy golu Manciniego nie zawinił.

Sporting - Dynamo 3:0

Sportning Lizbona pewnie pokonał na własnym boisku piłkarzy Dynama i tym samym umocnił swoja pozycję na trzecim miejscu w tabeli.

Grupa G

Fenerbahce - CSKA 3:1

Ten pojedynek był szczególnie ważny przede wszystkim dla graczy Fenerbahce. Zespół turecki wciąż miał szanse na awans z drugie miejsce i ją wykorzystał. Gole Alexa i Borala sprawiły, że piłkarze ze Stambułu wygrali 3:1 tym samym eliminując piłkarzy z PSV. Pierwsze miejsce w grupie zajął Inter Mediolan. Janczyk, który grał 90 minut, oddał jeden groźny strzał.

PSV - Inter 0:1

PSV miał jeszcze teoretyczne szanse na awans z drugiego miejsca. Od 62. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mendeza za faul na Suazo. Jedynego gola meczu strzelił Julio Cruz.

Grupa H

Arsenal - Steaua 2:1

Występujący w rezerwowym składzie Arsenal pewnie pokonał najsłabszy zespół grupy. W składzie gości zagrał przez 9 minut Paweł Golański.

Slavia - Sevilla 0:3

Arsenal i Sevilla jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego miały zapewniony awans do kolejnej rundy. Rywalizacja między nimi toczyła się jedynie o pierwsze miejsce w grupie. Ostatecznie obie ekipy zwyciężyły a Hiszpanie zachowali dwupunktową przewagę, nad londyńczykami z Arsenalu. W Pucharze UEFA zagra Slavia Praga.