"Dz": Przez półtora roku na Legii tylko 5 tys. kibiców

PRZEGLĄD PRASY. Kibice Legii poniosą surową karę za zamieszki w Wilnie, protesty i brak dopingu w rundzie jesiennej . Przez najbliższe półtora roku na stadionie Legii otwarta będzie jedynie trybuna kryta na której mecze będzie mogło oglądać tylko 5 tys. wyselekcjonowanych kibiców - pisze "Dziennik"

Ograniczenie liczby kibiców na stadionie na 18 miesięcy związane jest z renowacją stadionu. Jednak nawet właściciel Legii Mariusz Walter podkreśla, że zamkniecie aż trzech trybun w jednym czasie, to reakcja klubu na problemy z kibicami - Gdyby kibice zachowywali się inaczej, być może postawiono by na inne rozwiązanie - sugeruje w rozmowie z "Dziennikiem" Walter.

Decyzję władz Legii krytykuje Wiesław Wilczyński, szef sportu w Radzie Miasta Warszawy. - To nie jest sposób na rozwiązywanie konfliktów. Jeśli jest jakaś szansa na przebudowę stadionu bez ograniczeń dla kibiców to trzeba z tej szansy skorzystać. Będę walczyć i protestować, aby jednak zwyciężył wariant korzystny dla kibiców - zapowiedział w "Dzienniku" Wilczyński.

Renowacja trzech trybun ma trwać do wiosny 2009 roku. Wtedy rozpocznie się przebudowa trybuny głównej. Oddanie do użytku całego obiektu planowane jest na lato 2010. Na przebudowany stadion będzie mogło wówczas wejść ponad 30 tysięcy kibiców.

Cały artykuł na stronie "Dziennika"