SE: Walka za 20 milionów dolarów

PRZEGLĄD PRASY. 20 milionów dolarów - to suma jaka za walkę z Ricky Hattonem zgarnie Floyd Mayweather Jr - podaje ?Super Express?. Jego rywal może liczyć na połowę tej sumy. W nocy z soboty niedzielę zawodnicy zmierzą się w walce o pas mistrza świata federacji WBC wagi półśredniej

Floyd Mayweather Jr jest najlepiej opłacanym bokserem na świecie. Amerykanin zdobył już sześć mistrzowskich pasów w pięciu kategoriach wagowych, pokonując m.in. Jesusa Chaveza, Arturo Gattiego, czy ostatnio Oscara De La Hoyę. Bokser jest także gwiazdą mediów. Za występ w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami" zainkasował aż 5 milionów dolarów - pisze "SE"

Jego rywalem będzie mniej utytułowany Ricky Hatton. Kibice uwielbiają Brytyjczyka za skromność i pokorę - Jestem zwykłym chłopakiem z przemieść Manchesteru - mówi o sobie Hatton. Bokser jest tez kibicem piłkarskim. Regularnie odwiedza stadion Manchesteru City, ale fanami Hattona są również kibice Manchesteru United. Przed jedną z walk zawodnika pas mistrzowski wnosił na ring Wayne Rooney.

Obaj zawodnicy są przed walką bardzo spokojni, pozwolili sobie jednak na złośliwości - Floyd skupił się ostatnio na tańcu zamiast na boksie. Nie docenia mnie i to go będzie drogo kosztować - drwił z rywala Hatton.

Bukmacherzy większe szanse na wygraną dają bardziej utytułowanemu Mayweatherowi. Za każdego dolara postawionego na Amerykanina płacą półtora, za zwycięstwo Hattona 2,60.

Cały artykuł w "Super Expressie"