Minister donosi: Nasz prezes sprzedawał mecze w eliminacjach Euro

Przedstawiciele albańskiego rządu podejrzewają szefa tamtejszej federacji piłkarskiej o ustawianie meczów reprezentacji. Sprawą ma zająć się UEFA.

Minister Ylli Pango odpowiedzialny w rządzie Albanii za sport wysłał do UFEA list w którym oskarża prezesa federacji piłkarskiej - Armando Dukę o sprzedanie meczów eliminacyjnych do Euro 2008 - poinformowała rzecznik ministra. Przedstawiciele UEFA potwierdzają, że otrzymali list i przeprowadzą śledztwo w tej sprawie.

Chodzi o dwa ostatnie, wyjazdowe mecze eliminacyjne w których Albańczycy ponieśli wysokie porażki z Białorusią (2:4) oraz z Rumunią (1:6). Po tak słabym zakończeniu eliminacji z pracy zrezygnował trener kadry narodowej - Chorwat Otto Barić.

- Istnieje podejrzenie, że oba mecze zostały sprzedane przez prezydenta albańskiej federacji piłkarskiej - uważa rzecznik ministra - Są dowody na to, że prezes wykorzystywał mecze reprezentacji do realizowania własnych celów.

Albańska federacja zaprzecza wszystkim zarzutom. - W piłkę nożną gra się po to by wygrywać i pokonywać innych - powiedział przedstawiciel federacji.

Prezes federacji Armando Duka to kontrowersyjna postać. Na stanowisko został mianowany jeszcze w czasie rządów socjalistycznych w Albanii, teraz jest w opozycji.