Watykan potępił wysyłanie mms-ów ze świętymi

Włoski operator komórkowy, który uruchomił usługę wysyłania na komórkę wirtualnych obrazków ze świętymi został oskarżony przez Watykan o bluźnierstwo - informuje brytyjski dziennik Daily Telegraph

Za jedyne 2 euro użytkownicy komórek mogą otrzymać trzy mms-y z wizerunkami świętych i wielkich postaci Kościoła, m.in. Matki Boskiej, Jana Pawła II i Ojca Pio. Usługa została uruchomiona dzisiaj. Jednak już dzień wcześniej włoscy biskupi oskarżyli mediolańską firmę McKay & Sisters o obrazę katolików i wykorzystywanie ich wiary dla zysku. - To jest marne widowisko i nie ma nic wspólnego z wiarą - mówi biskup Lucio Soravito De Franceschi - rzecznik konferencji ds. doktryny wiary. - To wykorzystywanie wiary dla zysku i jej bezsensowne banalizowanie. To bluźnierczy pomysł, który powinien przerażać prawdziwie pobożnych - twierdzi biskup. Według niego dla Kościoła święty jest wielką heroiczną postacią, a nie okazją do zysku.

Szef firmy Barbara Labate nie zgadza się ze zdaniem biskupów. - Pomysły zasugerowała mi moja matka, która zawsze zabiera ze sobą w podróż obrazek świętego - mówi Labate. - Nie uważam, że to bluźnierstwo. Obrazki ze świętymi są dostępne od ponad 600 lat. My po prostu to unowocześniliśmy - dodaje.