Telekomunikacja wycina Wojewódzkiego

Jeśli wykupiłeś Multipakiet TP, nie obejrzysz niektórych programów TVN. Okazuje się, że stacja nie ma licencji na nadawanie przez łącza internetowe.

Klienci, którzy zdecydowali się na telewizyjną ofertę w Multipakiecie lub Videostrady TP nie mogą oglądać niektórych programów TVN - "Kuba Wojewódzki","Multikino", srrialu "Sfora" oraz niektórych filmów emitowanych przez TVN, informuje Money.pl.

Na klientów Telekomunikacji, którzy zdecydowali się na telewizyjną ofertę w ramach Multipakietu lub Videostrady, czeka niemiła niespodzianka. Nie mogą oglądać programów "Kuba Wojewódzki", "Multikino", serialu "Sfora" i niektórych filmów nadawanych przez TVN. W ich trakcie pojawia się komunikat "Przerwa w reemisji programu z przyczyn niezależnych od TP".

W dziewięciostronicowej umowie na przedostatniej stronie TP co prawda informuje, że na prośbę TVN musi wyłączać wskazane przez nadawcę programy na antenie TVN, TVN7 i TVN Gra, jednak konsultanci sprzedający Multipakiet nie mają obowiązku informowania klientów o tym ograniczeniu. Trzeba więc dokładnie przeczytać umowę, by dowiedzieć się o restrykcjach.

Jak mówi Karol Smoląg z TVN stacja "Nie ma licencji na nadawanie tych programów przez internet. Multipakiet korzysta z internetowych łącz DSL, a to jest osobny kanał nadawania i wymaga osobnej licencji"

Smoląg zapewnia, że TVN pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Nadawca przesyłający sygnał drogą internetową musi uzyskać prawa takie same, jak gdyby chciał wyświetlać program na swojej witrynie internetowej.

"Nie stwarzamy żadnych przeszkód, jeśli chodzi o nasze produkcje" - zapewnia Michał Orgelbrand, rzecznik Fremantle. "Dobry przykład to serial "Na Wspólnej". W umowie znalazł się stosowny zapis i żadnych ograniczeń emisji nie ma."

Podobne problemy mają osoby, które za pośrednictwem łącz TP odbierają kanały Cyfry+. Płacą identyczny abonament jak w przypadku tradycyjnego talerza satelitarnego, ale wspomnianych programów też nie obejrzą.

Osoby, które uważają, że w związku z ograniczeniami internetowej Cyfry+ powinny zapłacić mniej, mogą złożyć reklamację. TP uważa jednak, że pretensje abonentów są bezpodstawne: "Naszym zdaniem nie ma podstaw do reklamacji, ponieważ informacja o możliwej niedostępności niektórych audycji na kanałach TVN jest zawarta w umowie" - informuje biuro prasowe firmy.