Seksafera w USA: senator molestował mężczyzn?

Konserwatywny senator Larry Craig, bohater skandalu seksualnego, został oskarżony przez kolejnych ośmiu mężczyzn. Część z nich twierdzi, że miała z Craigiem intymne relacje, inni - że senator ich molestował. Senator utrzymuje, że to kłamstwa.

W czerwcu Craig miał molestować w publicznej toalecie na lotnisku w Minneapolis mężczyznę, który okazał się potem policjantem. Policjant zatrzymał senatora, a po całym zdarzeniu wybuchł skandal. Craig jest jednym z liderów konserwatywnych protestantów z Partii Republikańskiej, ostro sprzeciwiających się m.in. legalizacji związków homoseksualnych - po ujawnieniu sprawy w mediach duchowni i inni liderzy tego środowiska zażądali od Craiga rezygnacji z mandatu. Senator początkowo się zgodził, potem zmienił zdanie: chce utrzymać funkcję senatora do końca swojej kadencji - do stycznia 2009.

Teraz czekają go kolejne problemy: informacje relacjach z senatorem ujawniło ośmiu mężczyzn. Najwcześniejsze z nich dotyczą początku lat 80 - podaje CNN. Jeden z mężczyzn - Mike Jones - utrzymywał wcześniej intymne relacje z pastorem Tedem Haggardem, b. przewodniczącym National Association of Evangelicals. Informacje czterech mężczyzn ujawniła gazeta "Idaho Statesman" (Craig jest senatorem stanu Idaho), pisząc, że ich oświadczenia są bardzo wiarygodnie. Reporterzy gazety pracowali nad materiałem o senatorze od sierpnia, sprawdzając informacje podane przez mężczyzn.

- Niestety, "Idaho Statesman" zdecydował się na obniżenie własnych standardów dziennikarskich do poziomu tabloidu. Choć gazeta zdecydowała się opublikować te kłamstwa (...), będę nadal starał się jak najlepiej służyć obywatelom Idaho - skomentował te publikacje Craig. Zaprzeczył, że jest homoseksualistą.

Jones twierdzi, że uprawiał seks z Craigiem na przełomie 2004 i 2005 w mieszkaniu w centrum Denver. Senator miał mu za to zapłacić 200 dolarów. Twierdzi, że nie wiedział, że Craig jest senatorem, do momentu, gdy w styczniu polityk wystąpił w telewizji po aresztowaniu przez policjanta z lotniska w Minneapolis.