Beenhakker: Uwielbiamy wyzwania

- Gramy po raz pierwszy w mistrzostwach Europy, więc będzie to dla nas wielkie wyzwanie - powiedział Leo Beenhakker. - Ale my uwielbiamy wyzwania. W tym tygodniu magazyn piłkarski "Między słupkiem a poprzeczką" zamiast na ligowych boiskach gościł w Lucernie, gdzie odbyło się losowanie grup Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii.

- To bardzo interesująca grupa. Jak dla mnie faworytem są Niemcy, bo Niemcy są faworytem każdej grupy na każdym turnieju - podsumował losowanie Josef Hickersberger, trener Austriaków.

- Losowanie to tylko formalność - stwierdził Slaven Bilić, szkoleniowiec Chorwatów. - Wszystkie drużyny w turnieju to europejska elita. Właściwie każda grupa, to grupa śmierci, albo grupa najłatwiejsza - wszystko zależy od podejścia trenera i wiary jego drużyny. My nie boimy się nikogo, mamy świetną drużynę, w której grają wybitni piłkarze.

- Darzę respektem wszystkie drużyny - powiedział Joachim Loew, selekcjoner Niemców. - Austria? Zawsze ciężko się gra przeciw gospodarzowi. Chorwacja i Polska wygrały bardzo trudne grupy, dominowały w nich, Chorwaci wyeliminowali Anglików, a Polacy byli lepsi niż Portugalia.

- Gramy po raz pierwszy w mistrzostwach Europy, więc będzie to dla nas wielkie wyzwanie - powiedział Leo Beenhakker. - Ale my uwielbiamy wyzwania.