Cała Lucerna żyje losowaniem Euro 2008 - korespondencja Sport.pl

- W Lucernie panuje wielkie poruszenie, w całym mieście widać plakaty witające 16 trenerów krajów uczestniczących w Euro 2008 - relacjonuje Michał Pol z Lucerny, gdzie już w niedzielne południe odbędzie się losowanie grup Euro 2008. Transmisja w Polsacie o 12:00.

Więcej o atmosferze w Lucernie czytaj na blogu Michała Pola

Kto dostąpi zaszczytu losowania grup? Na razie nie wiadomo. Aktorka i była Miss Szwajcarii Melanie Winiger, która będzie prowadziła ceremonię, nie zdradziła jego nazwiska. - Na pewno nie będzie to Roger Federer - uśmiechała się tajemniczo w rozmowie z naszym wysłannikiem.

W całym mieście panuje wielkie poruszenie - pełno jest plakatów, flag witających uczestników, telebimów. Miasto przygotowało się do tej ceremonii dwa lata i jego mieszkańcy bardzo się na nią cieszą, pomimo że nie będą tu rozgrywane mecze ME. Co ciekawe, każdy ze Szwajcarów chciałby, by ich reprezentacja miała za rywali Polaków. Ciekawe, dlaczego?

W świetnym humorze jest także prezydent UEFA Michel Platini. Rozmawia ze wszystkimi, do wszystkich się uśmiecha, ale nie chce mówić o ewentualnych wynikach losowania. Spytany, kogo wolałby widzieć jako grupowego rywala Francji, odpowiada wymijająco i kurtuazyjnie, że w Europie nie ma już słabych drużyn. Platini nie może się już doczekać losowania, ale jeszcze bardziej - jak wyznał - samych finałów...