Słynna okulistka zasłabła podczas policyjnej interwencji

Prof. zw. dr hab. n. med. Ariadna Gierek-Łapińska - światowej sławy okulistka - zasłabła podczas policyjnej interwencji w gabinecie lekarskim w Śląskiej Akademii Medycznej. Policja podjęła interwencję, po zgłoszeniu, że lekarka jest pijana

- Policyjna interwencja miała miejsce we wtorek, pani doktor ciągle przebywa w szpitalu - podała w środę rzecznik policji z Katowic kom. Magdalena Szymańska-Mizera. - Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zasłabnięcia.

O prof. Gierek-Łapińskiej głośno było m.in. w marcu tego roku. Jerzy Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego" zawiadomił wtedy policję po tym, jak stwierdził, że lekarka podczas rozmowy z nim w gabinecie lekarskim jest pod wpływem alkoholu. Policja wszczęła wtedy dochodzenie z art. 160 KK - "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Ariadna Gierek-Łapińska pracuje w Śląskiej Akademii Medycznej. Jako pierwsza w kraju wprowadziła mikrochirurgię w operacjach oka. Autorka i współautorka 282 prac naukowych i kilku monografii.