Awaria kamer monitorujących drogi

Na drogach fatalne warunki, system kamer monitorujących polskie drogi nie działa. W wyniku awarii drogowcy zostali pozbawieni podstawowej i zapasowej łączności internetowej oraz łączności telefonicznej i faksowej - podaje na swojej stronie internetowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nie działa żadna z kamer pokazujących warunki i natężenie ruchu na głównych drogach. Oznacza to opóźnienia w odśnieżaniu i posypywaniu tych dróg. Jak podaje RMF FM kamer pokazujących warunki na drogach jest 300.

"W wyniku kolizji drogowej została zniszczona centrala pośrednia operatora telekomunikacyjnego. Wymieniana jest cała centrala łącznie z fundamentem, obudową i urządzeniami telekomunikacyjnymi" - czytamy na stronie GDDKiA.

Jak dowiedziało się radio RMF FM, awarię spowodowała ciężarówka, która wjechała w centralę systemu w Krakowie. Urządzenia zostały tak poważnie zniszczone, że żadna naprawa nie wchodzi w grę. Telekomunikacja Polska musi wymienić całą centralę. Generalna Dyrekcja twierdzi, że awarię uda się naprawić najwcześniej dziś wieczorem.

Jesteś świadkiem ataku zimy? Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24.pl