Dudek w "Dz": Zimą odejdę z Realu, chcę grać

PRZEGLĄD PRASY. - Zimą odejdę z Realu Madryt do klubu, w którym będę mieć miejsce w składzie. Jeśli nie znajdzie się nic w Hiszpanii, jestem gotów wrócić do Polski - powiedział "Dziennikowi" Jerzy Dudek, 34-letni rezerwowy bramkarz Realu Madryt, który chce grać, bo zamierza walczyć o miejsce w składzie reprezentacji na Euro 2008.

- Widzę, że w dalszym ciągu nie wypadłem z kręgu zawodników, którymi interesuje się selekcjoner i dlatego postanowiłem jeszcze raz podnieść rękawicę - mówi "Dziennikowi" Dudek . - Dlatego postanowiłem, że zimą odejdę z Realu Madryt do klubu, w którym będę mieć miejsce w składzie. Jeśli nie znajdzie się nic w Hiszpanii, jestem gotów wrócić do Polski - twierdzi Dudek.

- Pod uwagę biorę dwie możliwości: Górnik Zabrze i klub, który będzie miał szansę walki o Ligę Mistrzów - dodaje bramkarz, który w 2005 roku wygrał z Liverpoolem Ligę Mistrzów.

- Mamy już dość tułaczki po świecie, 11 lat wystarczy - mówi o swojej rodzinie Dudek. Dlaczego znudziło mu się w Realu? - Okres euforii związany z podpisaniem kontraktu z najlepszym klubem świata już minął - tłumaczy Polak.

Dudek w Realu dostaje około miliona euro za sezon. Polskich klubów nie stać na takie pensje. - Mogę sobie pozwolić na luksus gry dla przyjemności - zapewnia Dudek.

Cały artykuł w "Dzienniku".

Co powinien zrobić Jerzy Dudek?