Lyon wygrał, ale stracił Benzemę

Olympique Lyon pokonał 2:0 Rennes na wyjeździe i umocnił się na pozycji lidera francuskiej ekstraklasy. Goście stracili jednak w tym spotkaniu swojego najlepszego strzelca - Karima Benzemę, który doznał kontuzji.

Benzema, najlepszy strzelec ligi (11 goli), został zniesiony z boiska na noszach w początkach drugiej połowy. Prawdopodobnie doznał poważnej kontuzji uda. Ten uraz stawia pod znakiem zapytania grę 19-letniego napastnika we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie. Lyon musi pokonać Katalończyków, aby liczyć się jeszcze w walce o awans do 1/8 finału.

W sobotnim spotkaniu gole dla Lyonu zdobyli: Juninho - z rzutu karnego (niesłusznie podyktowanego, bo powtórki pokazały, że przewinienie było przed "szesnastką") po faulu na Benzemie oraz Ben Harfa.

Zespół Rennes miał kilka okazji na zdobycie gola. Najlepszej nie wykorzystał Sylvain Wiltord w 61. minucie. Jego uderzenie obronił bramkarz rywala - Remy Vercoutre.