Link4 na życie

Towarzystwo znane z ubezpieczeń samochodowych zaczęło sprzedawać przez internet i telefon ubezpieczenia na życie.

To pierwsza taka oferta na polskim rynku. Ubezpieczyć można się od następstw nieszczęśliwych wypadków na 5 lub 10 lat. Do wyboru mamy dwa pakiety - indywidualny i rodzinny. W zależności od tego, który wariant wybierzemy - złoty lub srebrny - wartość ubezpieczenia wyniesie od 25 do 100 tys. zł.

To nowość, bo do tej pory przez internet i telefon sprzedawano w Polsce głównie polisy komunikacyjne. Tą drogą ubezpieczyciele zbierają niewiele ponad 1 proc. składki. Jednak zdaniem ekspertów za dziesięć lat od 20 do nawet 40 proc. polis majątkowych będzie sprzedawanych w ten sposób.

Inaczej jest z ubezpieczeniami na życie. Sprzedaż tych polis w systemie direct nie przyjęła się na razie w żadnym z krajów europejskich. O ile np. w Wielkiej Brytanii nawet 40 proc. ubezpieczeń komunikacyjnych jest kupowana przez internet i telefon, to mniej niż 1 proc. kupuje w ten sposób polisy na życie.

Nie zraża to Link4, nie zraża też innych ubezpieczycieli. Tą drogą chcą już pójść kolejne towarzystwa. Takie plany ma m.in. Allianz i Benefia, która już na początku przyszłego roku ma zacząć sprzedawać ubezpieczenia na życie online.