Remont opłaca się zimą

Jeśli planujesz remont mieszkania, a musisz liczyć się z każdym groszem, lepiej nie czekaj do wiosny.

Teraz łatwiej znajdziesz ekipę wykonawczą. No i możesz wynegocjować niższą zapłatę za wykonaną sługę - wynika z najnowszych danych serwisu KurierBudowlany.pl. - Mimo utrzymującej się wciąż dobrej koniunktury na roboty budowlane ceny robocizny spadają - zapewnia Henryk Benkowski z tego serwisu. - Oczywiście kluczową rolę odgrywa tu aura - dodaje.

Chodzi o to, że wraz z pierwszymi przymrozkami wielu inwestorów indywidualnych przesuwa rozpoczęcie niektórych prac na przyszły sezon. - Dotyczy to również robót wewnętrznych, takich jak kładzenie glazury czy tynków. Dodatkowo na rynku pojawia się wiele ekip specjalizujących się w robotach zewnętrznych, takich jak ocieplenia, elewacje, dekarstwo. Pogoda nie sprzyja kontynuowaniu tych prac, więc posiadający wiele umiejętności budowlańcy chcą "wejść do środka" - wyjaśnia Benkowski.

Według niego, wybierając glazurnika w styczniu, mamy szansę uzyskać lepszą cenę. - Ale odradzam negocjacje dotyczące remontu łazienki w listopadzie z terminem zakończenia przed świętami. Na cenę zasadniczy wpływ będzie mieć gorąca przedświąteczna atmosfera, a nie faktyczna sytuacja rynkowa - ostrzega Benkowski.

Ile za położenie glazury (w zł za m kw.)

Źródło: KurierBudowlany.pl

Ile za tynki gipsowe* (w zł za m kw.)

*robocizna wraz z materiałem

Źródło: KurierBudowlany.pl