Polska ma zagrać w Poznaniu z Argentyną!

To może być piłkarski hit przyszłego roku - w maju, tuż przed mistrzostwami Europy, reprezentacja Polski ma zmierzyć się z Argentyną.

Leo Messi, Juan Roman Riquelme, Sergio Aguero, Carlos Tevez, Esteban Cambiasso, Javier Zanetti, Gabriel Milito, Javier Mascherano, Maxi Rodriguez - skład Argentyńczyków, najlepszego zespołu świata według rankingu FIFA, jest wypełniony gwiazdami. A Messi to być może najlepszy obecnie piłkarz na świecie. Zanosi się na to, że południowoamerykańskie gwiazdy będą rywalem Polski w meczu towarzyskim.

- Mogę podać tę informację już teraz, gdyż właściwie porozumieliśmy się już z Argentyńczykami. Trwają ostatnie negocjacje - mówi wiceprezes PZPN Stefan Antkowiak. - Mam też obietnicę, że mecz odbędzie się w Poznaniu.

Poznań miał obiecaną organizację jednego z meczów kwalifikacji mistrzostw Europy, ale piłkarze uznali, że stadion przy Bułgarskiej jest... pechowy dla reprezentacji. - Poznaniowi obiecano, że zorganizuje najatrakcyjniejszy ze sparingów. Trudno sobie wyobrazić atrakcyjniejszego rywala niż Argentyna - mówi Antkowiak.

Argentyna jest, według rankingu FIFA, zespołem numer jeden na świecie. Za mecz z taką ekipą Polska musi zapłacić. - Zapłacimy, o ile Argentyna przyśle reprezentację w najsilniejszym składzie - mówi Antkowiak, ale nie podaje kwoty, która - mówi - właśnie jest negocjowana.

Ostateczna decyzja w sprawie tego meczu zapadnie po losowaniu 2 grudnia. - Trener Leo Beenhakker chce grać z Argentyną, o ile wylosujemy w grupie Euro 2008 rywala o podobnym stylu, tzn. Włochów, Hiszpanów czy Portugalczyków - mówi Antkowiak. - Jeśli trafimy na Anglię, Szwecję i tego typu zespoły, zrezygnujemy ze starcia z dwukrotnymi mistrzami świata.

W tej chwili prezes PZPN Michał Listkiewicz negocjuje rywali na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, do którego dojdzie prawdopodobnie na Cyprze. Jednym z nich ma być szykująca się do debiutu w eliminacjach mundialu reprezentacja Czarnogóra.