Jak kupić bilety na Euro 2008?

W PZPN w poniedziałek rozdzwoniły się telefony. Kibice już w dwa dni po awansie próbowali się dowiedzieć w jaki sposób kupić bilety na mecze Polaków na Euro 2008. - Zasady dystrybucji biletów UEFA przedstawi nam w połowie grudnia - uspokaja PZPN

W tej chwili nie można kupować biletów. Pierwsza faza ich sprzedaży za pośrednictwem UEFA zakończyła się 31 marca 2007 r. Nie wiadomo na razie kiedy UEFA uruchomi kolejne fazy sprzedaży internetowej.

Więcej na temat dystrybucji biletów przez UEFA można znaleźć na stronie UEFA.

Odrębną dystrybucję biletów dla polskich kibiców będzie prowadził PZPN. Związek rozesłał jednak w poniedziałek komunikat do mediów, że UEFA na razie jeszcze w ogóle nie poinformowała jak będzie wyglądała ta dystrybucja i ile biletów dostanie Polska.

"Uprzejmie informujemy, iż nie jest obecnie prowadzona sprzedaż biletów na Euro 2008 przez PZPN. Nie przyjmujemy również zamówień ani wstępnych rezerwacji kart wstępu. Liczba, a także procedura sprzedaży biletów na mecze z udziałem biało - czerwonych w Euro 2008 zostanie przedstawiona krajowym federacjom przez UEFA w połowie grudnia. O szczegółach dystrybucji prowadzonej za pośrednictwem PZPN poinformujemy w odrębnym komunikacie po przygotowaniu zgodnego z wytycznymi UEFA systemu sprzedaży biletów." - czytamy w komunikacie PZPN.