Wielkie odśnieżanie na Śląskim, ale murawa zielona

Kilkaset osób pracuje nad odśnieżaniem trybun Stadionu Śląskiego. Murawa jest już zielona, trenowali na niej Belgowie.

Trybuny stadionu są odśnieżane przez żołnierzy, strażaków, prywatną firmę i pracowników stadionu. Śnieg przesuwany z górnych rzędów do dołu.

Murawa na stadionie jest zielona, dobrze spisuje się system podgrzewania, który dziś został użyty pierwszy raz od zainstalowania.

W tej chwili śnieg już nie pada. Wszyscy maja nadzieję, że nie zacznie padać w nocy, bo wtedy trzeba by odśnieżać bez przerwy.

Śląskie kluby apelują do swoich kibiców o pomoc, na stronie GKS Katowice ukazało się takie ogłoszenie:

W związku z opadami, które nawiedziły nasz region wczorajszej nocy, na trybunach Stadionu Śląskiego, na którym jutro odbędzie się spotkanie Polska - Belgia, zalega śnieg. Służby techniczne obiektu nie nadążają z odśnieżaniem. Dyrekcja stadionu wystosowała apel do kibiców GieKSy, którzy chcieliby pomóc w odśnieżaniu stadionu, aby zgłaszali się dzisiaj przy Bramie nr 1 Stadionu Śląskiego od godziny 16.00.

Marek Szczerbowski, dyrektor Stadionu Śląskiego uspokaja jednak: - Sytuacja z odśnieżaniem jest opanowana. Dajemy radę dzięki pomocy żołnierzy i strażaków. Dlatego odwołujemy apel do kibiców o pomoc. Oczywiście jeśli ktoś przyjdzie, to go nie przegonimy.