Strajk niemieckich maszynistów dotyka Polaków

Strajk niemieckich maszynistów spowodował także problemy w komunikacji kolejowej na terenie zachodniej Polski. Dziś w Niemczech trzeci dzień strajkują maszyniści Deutsche Bahn. Utrudnienia potrwają jeszcze do soboty, do godziny 2 w nocy.

Rzecznik PKP Przewozy Regionalne, Łukasz Kurpiewski, powiedział, że utrudnienia dotycząo głównie połączeń na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pociągi Deutsche Bahn wjeżdżają tam do Szczecina i na tym odcinku DB uruchomiło autobusową komunikację zastępczą. Rzecznik Przewozów Regionalnych powiedział, że problemy mogą pojawiać się także w ruchu dalekobieżnym. Jeszcze do jutra zawieszone będzie kursowanie pociągu relacji Amsterdam-Szczecin.

W większości pozostałych regionów przygranicznych pociągami kierują polscy maszyniści. W Kościerzynie z kolei operatorem jest niemiecka spółka, która nie należy jednak do Deutsche Bahn.

Rzecznik prasowy PKP Intercity, poinformowała, że w związku ze strajkiem ekspresy Berlin-Warszawa oraz Eurocity Wawel kursują na skróconych trasach. W przypadku tego pierwszego - do Frankfurtu nad Odrą, z kolei Eurocity Wawel kończy trasę w Cottbus. Z tych stacji w Niemczech kursuje autobusowa komunikacja zastępcza. Bilety na te trasy obowiązują zarówno w pociągach, jak i w komunikacji zastępczej.