Siatkarki W這ch z Pucharem 安iata

W這chy, Brazylia, USA - taka jest kolejno嗆 czo這wej tr鎩ki w turnieju o Puchar 安iata siatkarek, kt鏎y od 2 listopada by rozgrywany w kilku japo雟kich miastach. Wymienione zespo造 uzyska造 awans do igrzysk olimpijskich w Pekinie

Polska zajęła szóste miejsce. Przed czterema laty w swoim debiucie w PŚ reprezentacja prowadzona przez trenera Andrzeja Niemczyka uplasowała się na ósmej pozycji.

W ostatniej kolejce polski zespół pokonał Tajlandi 3:0. W spotkaniu czołowych drużyn Włoszki wygrały z Amerykankami 3:0.

W rozgrywkach o Puchar 安iata nie grały mistrzynie olimpijskie Chinki oraz mistrzynie świata Rosjanki. Pierwsze udział w igrzyskach mają zagwarantowany, drugie nie uzyskały kwalifikacji. Brakowało również Holandii, która wygrała tegoroczną Grand Prix.