Policjant molestował seksualnie 12-latkę

Funkcjonariusz z Krapkowic (woj. opolskie) zwabił dziecko do jednego z bydgoskich hoteli i tam wykorzystał. Został aresztowany.

Funkcjonariusz przebywał w Bydgoszczy prywatnie. W sobotę przyprowadził do hotelu napotkaną przypadkowo na ulicy dziewczynkę. Wizyta mężczyzny w średnim wieku z dzieckiem, które nie zwracało się do niego "tato" czy "wujku", wzbudziła podejrzenia pracowników. Recepcjonista zdecydował się powiadomić policję. Ta zatrzymała 41-latka.

- Nie udzielamy żadnych informacji na ten temat - mówi Leon Bojarski, szef Prokuratury Bydgoszcz-Południe. - Potwierdzam jedynie zatrzymanie funkcjonariusza pod zarzutem molestowania seksualnego nieletniej. Dla dobra śledztwa nie mogę powiedzieć, w jaki sposób zwabił dziecko do hotelu - dodaje.

Prokuratura nie wyklucza, że podejrzany ma na sumieniu inne przestępstwa tego rodzaju, których mógł się dopuścić na terenie całego kraju. - Sprawę traktujemy jako rozwojową - twierdzi Bojarski.

Dziewczynka została przesłuchana w obecności psychologa. Bydgoski Sąd Rejonowy uznał za wiarygodną jej relację ze spotkania z policjantem. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, funkcjonariusz częściowo przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Przełożony policjanta wszczął już procedurę zmierzającą do dyscyplinarnego zwolnienia go z pracy - po 20 latach służby.