Tusk nie wprowadzi się do Kancelarii Premiera

Donald Tusk nie skorzysta z gościny, jaką zaoferowano mu w Kancelarii Premiera. Jak dowiedziało się Radio TOK FM - szef Platformy przeniesie się do Kancelarii dopiero po tym, jak jego rząd uzyska wotum zaufania w Sejmie, a z budynku wyprowadzi się jego poprzednik - Jarosław Kaczyński.

Zgodnie z przyjętymi zasadami pełniący obowiązki premiera - Jarosław Kaczyński będzie pracował w Kancelarii aż do momentu, kiedy nowy premier uzyska wotum zaufania dla swojego gabinetu. Jednak zwykle osoba desygnowana na szefa rządu rozpoczyna swoje urzędowanie właśnie w Kancelarii. Takie zaproszenie skierował już do Donalda Tuska Jarosław Kaczyński. Rzecznik odchodzącego rządu - Jan Dziedziczak zaznaczył dziś w radiowej "Trójce": - Chciałbym przekazać serdeczne zaproszenia dla pana Tuska, przyszłego premiera, do Kancelarii Premiera. Decyzją Jarosława Kaczyńskiego, Donald Tusk dostanie jeden z najlepszych gabinetów.

Donald Tusk zaproszenia jednak nie przyjął. Jak powiedziała nam osoba z otoczenia przyszłego premiera - szef Platformy Obywatelskiej nie widzi potrzeby wprowadzania się do Kancelarii już teraz i na razie będzie pracował w Sejmie.