Toksyczna, chińska zabawka do kupienia w Polsce

Toksyczne, chińskie koraliki, które zawierają składniki tzw. pigułki gwałtu, są dostępne w Polsce. Z najnowszych informacji CNN wynika też, że zabawka jest groźniejsza, niż dotąd informowano: dzieci, które przypadkowo połkną koraliki, mogą dostać depresji, halucynacji lub nawet zapaść w śpiączkę.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Australia zakazała w środę sprzedaży około miliona wyprodukowanych w Chinach zabawek - kompletów magicznych koralików "Bindeez Beats", bo zawierają substancję, która po połknięciu przekształca się w "pigułkę gwałtu". Dzieci, które je przypadkowo połknęły, poważnie się zatruły i przebywają obecnie w szpitalu.

Zabawka "Beendez Beats" (sprzedawana też jako "Aqua Dots") była do dziś w Stanach Zjednoczonych na liście 12 najpopularniejszych prezentów pod choinkę sieci Wal-Mart. Komisja ds. bezpieczeństwa konsumentów (CPSC) zleciła badania naukowe, po których wydała specjalne oświadczenie, ostrzegające rodziców przed kupowaniem zabawki. - Wszyscy, którzy mają te koraliki w domu, powinni je natychmiast wyrzucić - powiedziała rzeczniczka komisji Julie Vallese.

Wal-Mart wycofał dziś zabawkę ze swojej top listy oraz ze sprzedaży w internecie. Dystrybutor koralików, firma Spin Master Ltd. z Toronto zaprzestała ich importu do Ameryki i poprosiła swoich odbiorców, by również zaprzestali sprzedaży. Poza siecią Wal-Mart, koraliki w cenie 17-30 dolarów oferuje wiele mniejszych sklepów.

W Polsce ta toksyczna zabawka jest dostępna w co najmniej kilku sklepach internetowych i na Allegro. Cena waha się od ok. 50 do stu kilkunastu zł.