Brytyjskie media: Kuszczak lepszy od van der Sara

Tomasz Kuszczak jest chwalony w czwartkowej brytyjskiej prasie za występ w meczu Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów (4:0). Polski bramkarz zastąpił Edwina van der Sara w drugiej połowie. ?Mirror" ocenił grę Kuszczaka wyżej od Holendra. Polak dostał notę "siedem", a Holender - "sześć".

Takie same noty jak Kuszczak dostała większość piłkarzy MU, m.in. strzelcy bramek: Pique, Rooney i Ronaldo. "Szóstki" otrzymali jeszcze Evans i Nani. "Mirror" podkreśla, że Polak spisał się dobrze, miał kilka udanych interwencji, w tym najważniejszą, tuż po wejściu na boisko, gdy obronił strzał Rincona.

Angielskie gazety podkreślają jednak, że Alex Ferguson dokonał zmiany bramkarzy, bo chciał dać odpocząć van der Sarowi, który narzeka ostatnio na lekki uraz stopy. Dają jasno do zrozumienia, że gdyby Manchester nie miał tak wyraźnej przewagi nad Dynamem i dwubramkowego prowadzenia, to Kuszczak nie pojawiłby się na boisku. Np. "Guardian" pisze, że w przerwie stało się jasne, że Manchester nie będzie miał kłopotów i stąd wynikała zmiana. Gazeta chwali jednak zmiennika Holendra za dobrą grę: "W przeciwieństwie do van der Sara, Kuszczak miał trochę pracy, bo Dynamo w drugiej połowie zaatakowało".