Punkt, Set, Mecz: Skra wykonała plan, Raul ma problem

- Skra zwyciężając z Buducnostią wykonała plan. Bełchatowianie nie przygotowywali się do sezonu w pełnym składzie, ale udanie wykonali pierwszy krok - ocenia Wojciech Drzyzga w magazynie ?Punkt, Set, Mecz? dla Sport.pl, - Ale najważniejsze będą mecze z Panathinaikosem. Pamiętajmy, że awans do Final Four jest obowiązkiem Skry - studzi emocje Jerzy Mielewski. Eksperci rozmawiają również o trudnej sytuacji w reprezentacji Polski i o tym, jak poradzi sobie z nią Raul Lozano

Wszystkich zaskoczył rozgrywający bełchatowian, Maciej Dobrowolski. - Jeżeli mamy już grać w Final Four, to równie dobrze możemy mierzyć w zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Jak spadać, to z wysokiego konia - stwierdził gracz PGE Skry.

24 października wraca do Polski Raul Lozano. Czy poradzi sobie ze złą atmosferą w reprezentacji Polski po niepokojących słowach Pawła Zagumnego i Mariusza Wlazłego w wywiadach prasowych? - Najwyższy czas, by Lozano wziął w swoje ręce sprawy nie tylko sportowe, ale pozasportowe, które mają potworny wpływ na psychiczną kondycję zespołu. Jeżeli wszystko, co do nas dotarło, jest prawdą, to dobrze byłoby, gdyby ta grupa spotkała się jeszcze przed treningami i wyjaśniła sobie parę spraw - radzi Drzyzga. - Jeżeli nie ma jedności w zespole, to wyjdzie to w najtrudniejszym momencie na boisku - ostrzega.

Co czeka nas w Polskiej Lidze Siatkówki? - Dużo walki. W piątek mamy mecz o życie między Jadarem a Politechniką, dwiema drużynami, które nie wygrały jeszcze w lidze - mówi Mielewski. - Teraz liga nabiera pędu. Tu już zaczyna być walka. Ta tabela może pęknąć - dodaje Drzyzga.