Best of the best Pucharu Świata w rugby

Nie obejrzałeś meczów o trzecie i pierwsze miejsce Pucharu Świata w rugby? Nic straconego. W najnowszym magazynie "Total Rugby" zobaczysz najciekawsze akcje nie tylko tych spotkań, ale również całego turnieju.

Premiera specjalnego odcinka "Total Rugby" 29 października (poniedziałek) o godz. 14.40 w Polsat Sport. Powtórka tego samego dnia pół godziny po północy.

"TR" rozwinie szeroko wątek finału MŚ: Anglia miała przecież okazję stać się pierwszą reprezentacją, która obroni tytuł. RPA miała jednak przewagę psychologiczną nad rywalem po zwycięstwie w fazie grupowej 36:0. Będą najciekawsze fragmenty tego meczu oraz wywiadów z zawodnikami obu zespołów.

W magazynie rozpocznie się też odliczanie przed kolejnym turniejem Pucharu Świata w Nowej Zelandii w 2011. Premier Nowej Zelandii Helen Clarke dokonała otwarcia futurystycznego obiektu znajdującego się pod Wieżą Eiffla. Miejsce to z pewnością przyciągnie wielu turystów z NZ, którzy będą mieli okazję podziwiać m.in. prezentację wideo poświęconą rugby.

Wcześniej w wiosce rugby odbyło się przyjęcie dla kapitanów reprezentacji. Czterech spośród pięciu kapitanów, którzy w minionych latach zdobyli trofeum MŚ, zostało zaprezentowanych w programie i opowiedziało o swoich turniejowych doświadczeniach.

"TR" zaprasza również do Paryża na Parc de Princes, na mecz o trzecie miejsce między Francją i Argentyną. Stamtąd również fragmenty i wywiady z zawodnikami.

Kulminacyjnym momentem tegorocznych rywalizacji na szczeblu reprezentacyjnym będzie wręczenie nagród IRB. Śmietanka rugby zebrała się w tym celu w Paryżu. Tego wieczoru uhonorowani zostaną również nowo wyłonieni MŚ. Uroczystość ta doceni osiągnięcia w światowym rugby kobiet i mężczyzn począwszy od trenerów i zawodników kończąc na wolontariuszach i pracownikach administracyjnych.

Na zakończenie w magazynie najciekawsze fragmenty z całego turnieju we Francji.