TV Puls: Nowa ramówka w niedzielę, rentowność za dwa lata

- Nowa ramówka telewizji Puls ruszy w niedzielę, 28 października - poinformował prezes Farrell Meisel we wtorek. Według niego, stacja osiągnie rentowność pod koniec następnego roku finansowego, czyli w połowie 2009 roku.

"Inwestycje News Corp. w TV Puls będą miały wartość milionów złotych" - powiedział Meisel na konferencji prasowej. Nie chciał jednak precyzować tej kwoty, nie podał też celów, jakie stawia przed sobą stacja. "Chcemy rywalizować z największymi. Polska to duży rynek, na którym rywalizuje że sobą zaledwie czterech dużych graczy, to łatwiejsza sytuacja niż na większości innych rynków" - powiedział Meisel.

Prezes News Corp. TV Europe Albert Parsons poinformował, że firma Ruperta Murdocha nie zamierza w tej chwili zwiększać swojego udziału w TV Puls, w której ma obecnie 35% udziałów. Z prezentacji nowej ramówki wynika, że będzie ona zbliżona do propozycji Polsatu i TVN. Duży udział w programie będą miały teleturnieje (w tym rodzinne a także muzyczny), a także seriale (w tym kryminalny "Zabójcze umysły", sitcom "Wszyscy kochają Raymonda" oraz serial s-f z lat 70-tych "Star Trek". Telewizja nie zrezygnuje też całkowicie z programów o tematyce religijnej.

Główne wydania wiadomości będą nadawane o godzinach 19:30 i 22:00. Meisel zapowiada, że program informacyjny będzie prezentował "centrowy" punkt widzenia, a przy tym będzie silny i obiektywny. Wśród jego prezenterów znajdą się m.in.: Katarzyna Trzaskalska i Krzysztof Ziemiec. Wiadomości mają być uzupełniane przez programy publicystyczne, m.in. "Puls Tygodnia" oraz "Temat nr 1" prowadzone przez Jacka Karnowskiego. Meisel zapowiedział, że News Corp. nie planuje zmiany nazwy telewizji.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z posiadania marki TV Puls, w dodatku brand jest mniej istotny niż jego zawartość" - powiedział Meisel. Dodał, ze telewizja już sprzedaje reklamy, które mają się ukazać w nowym formacie. Nie sprecyzował. jakich przychodów z reklam się spodziewa. W ostatnich dniach TVN poinformował, że zaskarży decyzję o rozszerzeniu koncesji dla TV Puls na uniwersalną z wyspecjalizowanej, o społeczno-religijnym charakterze.

"Nasza koncesja jest prawomocna, a wniosek TVN bezprzedmiotowy" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej TV Puls Dariusz Dąbski.

News Corp. kupiła udziały w stacji prowadzonej przez Ojców Franciszkanów w 2006 roku. Podczas sierpniowej wizyty w Polsce Murdoch deklarował, że celem jest osiągnięcie ok. 20% udziału w polskim rynku. Według danych TNS OBOP dla portalu Wirtualnemedia.pl, obecnie oglądalność TV Puls wynosi 0,52%. Za pośrednictwem platform cyfrowych i telewizji kablowych TV Puls dociera do ok. 60% ludności Polski.