Tadeusz Ross marszałkiem seniorem?

Ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Prezydenta wiadomo, że to nie Kazimierz Kutz z PO - najstarszy poseł VI kadencji, a Tadeusz Ross także z PO - drugi najstarszy w kolejności zostanie marszałkiem seniorem i poprowadzi inauguracyjne posiedzenie Sejmu 5 listopada.

Kazimierz Kutz w lutym skończył 78 lat. Jest aż o 9 lat starszy od Rossa, a ten z kolei o 9 dni od dotychczasowego marszałka seniora - Józefa Zycha z PSL. Marszałka seniora powołuje Prezydent spośród najstarszych wiekiem posłów. Ale nie od dziś wiadomo, że Kazimierz Kutz nie zajmuje czołowego miejsca na liście prezydenckich ulubieńców. W poprzedniej kadencji startował do senatu popierany przez PiS. W tych wyborach startował już z list PO i słynął z bardzo ostrej krytyki obozu rządzącego. Powołanie na marszałka seniora Tadeusza Rossa byłoby prztyczkiem w nos Platformie i samemu Kutzowi.

- Bardzo mnie to cieszy, ale szczerze mówiąc byłem na to przygotowany - mówi Ross w rozmowie z "Metrem". - Wśród warszawskich radnych też byłem najstarszy.

Tadeusz Ross 14 marca skończył 69 lat. 5 listopada uroczyście zainauguruje prace Sejmu VI kadencji.

Tadeusz Ross jako Zulugula komentuje na bieżąco wydarzenia polityczne. Po dzisiejszym wywiadzie premiera, w którym wyjaśniał, że przegrana PiS-u była spowodowana gorszą dyspozycją Jarosława Kaczyńskiego w czasie debaty z Donaldem Tuskiem, Ross na swojej stronie Zulugula.pl napisał:

"Od zawse wódz, co psegrał muszjał miec ku temu wazne powody na psykład Napoleon pod Waterloo mjał psecysczenje. Pan Giertych mjał Janusa Korwinna-Mikke, Pan Lepper mjał CBA, Pan Kwasnjewska pomylił butelka syropu na kasel z Maskovską a Pan Kacynski nje wzioł pigułka nesenna. Taka malutka pigułka co jom noszi obok mały pistolecik a skutek załosna: wygrał gorsy, tylko nje miał takiego pecha jak resta. Za Stalina byszmy wygrali - myszli sobje psegrany. Czeszcz". [pisownia oryginalna]