Wenezuela będzie ważnym partnerem gospodarczym Rosji

Wenezuela jest jednym z najbardziej perspektywicznych partnerów gospodarczych Rosji - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

Wenezuela będzie w perspektywie jednym z głównych partnerów gospodarczych Rosji - uważa prezydent Putin.

"Prawda, jest to jeden z najbardziej obiecujących partnerów [Rosji]" - powiedział. "Oferuje wiele możliwości naszym spółkom."

Wicepremier Aleksander Żukow, pełniący funkcję przewodniczącego rosyjsko-wenezuelskiej międzyrządowej komisji ds. współpracy gospodarczej, powiedział, że duże nadzieje Rosja wiąże ze współpracą w dziedzinie energetyki.

"Projekt budowy gazociągu transamerykańskiego z Wenezueli do Brazylii jest bardzo obiecujący. Gazprom już prowadzi rozmowy na ten temat" - ocenił.

Żukow powiedział również, że rosyjska społeczność biznesowa jest bardzo zainteresowana inwestowaniem w Wenezueli, zwłaszcza tymi związanymi z wydobyciem ropy i gazu. Wicepremier dodał także, że współpraca rozwija się też w przemyśle aluminiowym.

Pewne projekty w dziedzinie produkcji maszyn zostały uzgodnione, m.in. spółka KamAz planuje otworzyć linię produkcyjną w Wenezueli - powiedział Żukow.