J.K. Rowling: Profesor Dumbledore jest gejem

Autorka serii o przygodach nastoletniego czarodzieja Harry'ego Pottera ogłosiła na spotkaniu z fanami książki, że jeden z głównych bohaterów, profesor Albus Dumbledore, dyrektor Hogwartu, jest gejem.

Przyznała, że niektórzy fani wielokrotnie mówili jej, że zawsze uważali Dumbledore'a za geja. Rowling na spotkaniu ujawniła kulisy historii starego czarodzieja. Zakochał się on winnym magu, czarującym Gellercie Grindelwaldzie, ale załamał się, kiedy ukochany zajął się czarną magią. Wtedy Dumbledore postanowił go pokonać.

- Ta miłość to wielka tragedia - mówiła Rowling. - Kiedy się zakochujemy, stajemy się ślepi - dodała. Po zaskakującym wyznaniu pisarki wśród fanów na sali zapadła cisza - ale po chwili rozległy się burzliwe oklaski.

Rowling była zaskoczona, stwierdziła, że gdyby przewidziała, z jak pozytywną reakcją spotka się to oświadczenie, już wcześniej ujawniłaby rewelacje na temat Dumbledore'a.

WIECZÓR WYBORCZY W GAZETA.PL

Wyniki wyborów na żywo, gorące komentarze i analizy polityków oraz transmisje ze sztabów wyborczych. Zapraszamy na wyborczy wieczór i wyborczą noc z portalem Gazeta.pl. Zaczynamy o godz. 19.30!

Więcej