Miłość, nazizm i David Beckham

"Miłość", "nazizm" i "David Beckham" - to jedne z najczęściej sprawdzanych słów w internetowej wyszukiwarce Google. Amerykański gigant internetowy opublikował właśnie listę krajów i najchętniej wyszukiwanych w nich wyrazów.

Miłość, czy dżihad?

Słowo "miłość" najbardziej interesuje internautów na Filipinach, w Australii i w USA. Pokrewnym terminem, wyrazem "seks", zafascynowani są głównie mieszkańcy Egiptu, Indii i Turcji. Natomiast zupełnie innego rodzaju hasła wzbudzają zainteresowanie wśród użytkowników Google w Chile i Australii. To właśnie tam najczęściej wpisuje się w wyszukiwarce "nazizm", podczas gdy "dżihad" jest głównie sprawdzany w Maroku, Indonezji i Pakistanie.

Poszukiwacze piękna

Popularnością w Google cieszą się też znani aktorzy, czy modelki. Żeńskiego piękna pod postacią Kate Moss najczęściej szukają internauci w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Natomiast nazwisko "Tom Cruise" wpisywane jest w wyszukiwarce zazwyczaj w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Fenomen futbolu

Jednak najbardziej uniwersalnym i najszerszym geograficznie tematem wydaje się piłka nożna. Nazwiska "David Beckham" poszukują przez Internet mieszkańcy wszystkich kontynentów, najczęściej w takich krajach jak Wenezuela, Wielka Brytania i Meksyk.