ASCO Śląsk Wrocław - miały być gwiazdy

W poprzednim sezonie Śląsk wywalczył brązowy medal - w półfinale z Turowem przegrał jednak wyraźnie. Wrocławianie ambicje jak zwykle mają medalowe, ale teraz może być trudniej niż rok temu.

We Wrocławiu miał powstać zespół z plejadą gwiazd - ofertę gry dostali między innymi Christian Dalmau, Adam Wójcik oraz Andrzej Pluta. Żadnego z nich nie udało się pozyskać, a w zamian sprowadzono między innymi gwiazdę ligi filipińskiej (JJ. Sullinger), rezerwowego centra Olimpii Lublana(Hasan Rizvić) oraz rozgrywającego mającego za sobą grę w III lidze francuskiej (Shaun Fountain).

Na transfery działacze przeznaczyli aż milion euro, a skoro Urlep wybrał jak wybrał, więc chyba wie co robi

BUDŻET - 6,3 mln. zł.

PREZES - Mariusz Bałuszyński

STRONA INTERNETOWA - www.slask.wroclaw.pl

TRENER - Andrej Urlep - wielokrotny mistrz Polski, trener kadry narodowej i jedna z najbardziej rozpoznawanych postaci trenerskich ostatnich lat.

Czy wiesz że

Właściciel klubu Waldemar Siemiński wykazał się niesamowitą pomysłowością, która sprawia, że klub zamiast się promować chowa się w podziemia. Najpierw zabronił swoim koszykarzom jak i pracownikom klubu rozmów z dziennikarzami, a potem wprowadził także płatne akredytacje dla mediów (300 zł od dziennikarza), a "Gazecie Wyborczej" odmówił oglądania meczów Śląska. Szefowie klubu zasłynęli także z tego, że na miesiąc przed startem Pucharu ULEB zrezygnowali z udziału w tej imprezie. Póżniej jednak zmienili decyzję, bo władze miasta Wrocławia sprezentowały im 300 tysięcy złotych.

I czy wiesz że

Radosław Hyży zrezygnował z bycia kapitanem drużyny na rzecz Dominika Tomczyka.

Skład

R - rozgrywający, RZ - rzucający, S - skrzydłowy, P - podkoszowy, Ś - środkowy

Kim oni są?

Dominik Tomczyk - szczyt formy ma już za sobą, ale to wciąż jeden z najlepszych polskich skrzydłowych

JJ Sullinger - silny gracz, mogacy angażować się walkę pod tablicami, ale także dysponujący niezłym rzutem

Aivaras Kiausas - występował już w Śląsku dwa lata temu. Jego zadania raczej nie zmienią się w porównaniu do tamtego okresu, kiedy był typowym zawodnikiem obronnym. W ataku nie stanowi wielkiego zagrożenia dla przeciwników

Kamil Chanas - ostatni sezon praktycznie stracony z powodu kontuzji. W tym będzie już gotowy do gry, ale czy Urlep będzie go często wystawiał do gry?

Branislav Jancikin - jeden z wynalazków Urlepa, który sprowadził go do Śląska w minionym sezonie. Zawodnik szybki, skoczny, choć ze słabszym rzutem.

Oliver Stević - solidny gracz podkoszowy z dosyć dobrym rzutem z półdystansu. Lubi walkę pod tablicami.

Deng Gai - wysoki, skoczny, błyskotliwy w ataku, ale trochę nieporadny w obronie. Urlep zastanawiał się nad jego obecnością w zespole do samego końca

Ayinde Ubaka - ma stanowić o sile obwodu Śląska. Grał na dobrym uniwersytecie, gdzie był zarówno zawodnikiem potrafiącym zdobyć punkty jak i wykreować partnerów. Tego samego spodziewają się po nim we Wrocławiu.

Radosław Hyży - braki w technice nadrabia ambicją i wolą walki. Skuteczny w walce pod koszami, stanowi małe zagrożenie już nawet 3 metry od kosza.

Kemaal Avdić - tegoroczny "wynalazek bałkański" Andreja Urlepa. Gracz ma być wzmocnieniem na pozycji skrzydłowego

Hasan Rizvić - wysoki, silny, ale mało ruchliwy i surowy technicznie center. Ma być pierwszą opcją podkoszową Śląska

Shaun Fountain - Urlep zachwycił się tym graczem podczas tournee w USA z reprezentacją Polski. Do tej pory gracz występował w niższych ligach w USA i trzeciej lidze francuskiej

Bartosz Diduszko - miał pokazać co potrafi w ubiegłym sezonie, lecz był kompletnie nieprzydatny.