Oceny Polaków: Smolarek jak Ronaldo

Oceny Polaków za mecz z Kazachstanem w skali od 1 do 6. Pierwsza ocena za grę przed zgaszeniem świateł, druga po ich włączeniu.

Artur Boruc 4 i 4 Bardzo dobra interwencja chwilę po tym jak Kazachowie strzelili gola (przy bramce był bez szans). Gdyby wtedy puścił bramkę i Ebi, by nie pomógł. Po powrocie światła bezrobotny

Michał Żewłakow 2 i - Zmieniony w przerwie z powodu kontuzji. Grał niemrawo jak cała drużyna, ale nie miał szansy się poprawić.

Jacek Bąk 2 i 4 Jak cała obrona zawinił przy golu, w drugiej połowie już pewny, zaliczył asystę, przy drugim golu Smolarka.

Mariusz Jop 1 i 4 Jeden z bohaterów meczu z Portugalią do zgaszenia świateł był ogrywany przez graczy 159. w rankingu FIFA Kazachstanu.

Grzegorz Bronowicki 1 i 4 To on najbardziej zawinił przy golu Kazachów. W drugiej połowie odżył, przeprowadził kilka ataków lewą stroną boiska.

Wojciech Łobodziński 3 i 2 W pierwszej połowie był najbardziej aktywnym piłkarzem polskiego zespołu. Przestał grać w momencie gdy zgasło światło. Światło wróciło, piłkarz Zagłębia już nie. Bodaj jedyny, który lepiej grał w pierwszej niż w drugiej połowie.

Dariusz Dudka 2 i 4 W pierwszej połowie wiadomo, w drugiej mało brakowało, a strzeliłby gola.

Mariusz Lewandowski 2 i 4 Najrówniej grający polski piłkarz tych eliminacji w pierwszej połowie dostosował się do poziomu kolegów. Po powrocie światła na Łazienkowskiej był to już stary, dobry Lewandowski.

Euzebiusz Smolarek 1 i 6 Do pierwszego gola bardzo słaby mecz. Potem ustrzelił klasycznego hat-tricka, dogonił Cristiano Ronaldo w klasyfikacji najlepszych strzelców polskiej grupy. Obaj mają po 7 goli.

Jacek Krzynówek 2 i 5 W pierwszej połowie starał się, strzelał, podawał, ale tak jak całej drużynie nic mu nie wychodziło. W drugiej zaliczył asystę przy pierwszym golu Smolarka, jego akcje były dużo groźniejsze.

Marek Saganowski 2 i - Znów bez gola. Ale może dlatego, że miał okazji, by zagrać w drugiej połowie?

Rezerwowi:

Marcin Wasilewski - i 4 Chyba powinien zagrać od początku, na prawej obronie prezentował się dużo lepiej od Żewłakowa.

Maciej Żurawski - 4 Najlepszy mecz w kadrze od bardzo, bardzo, dawna. Asysta przy trzecim golu Ebiego, jego wejście na boisko odmieniło mecz.

Kamil Kosowski - Grał za krótko, by go oceniać.

REPREZENTACJA POLSKI

Relacje ze wszystkich meczów, wywiady, terminarz, tabela -

zobacz