Allan Houston wraca do Knicks

36-letni rzucający Allan Houston po dwóch latach przerwy wraca do NBA. Na razie na obóz przygotowawczy New York Knicks, w których grał w latach 1996-2005. Jest czwartym strzelcem w historii tego klubu - zdobył 11165 punktów.

Houston zakończył karierę w październiku 2005 roku, bo miał przewlekłe kłopoty z kolanami. - Po długim namyśle zdecydowałem się wrócić - mówi zawodnik. - Kiedy w zeszłym tygodniu moja żona urodziła czwarte dziecko, zdałem sobie sprawę, że Nowy Jork to miejsce gdzie powinienem być, a koszulka Knicksów jest tą, którą chcę nosić - tłumaczył Houston.

Czy jest w stanie znów grać w NBA? - Pracowałem bardzo ciężko przez ostatnie półtora roku, żeby spełniło się marzenie o powrocie - mówi zawodnik. Jamal Crawford z Knicks, który ćwiczył z Houstonem podczas, twierdzi, że były najlepszy strzelec zespołu jest w niezłej dyspozycji.

Knicks mają w tej chwili 15 graczy z kontraktami, czyli tylu, ile mogą mieć podczas sezonu NBA. Ale jeśli zawodnik udowodni, że wciąż potrafi grać na solidnym poziomie, to trener Isiah Thomas znajdzie sposób, żeby go zatrzymać - napisano na ESPN.

Houston trafił do NBA w 1993 roku - zanim trafił do Nowego Jorku przez trzy lata występował w Detroit Pistons. W sumie rozegrał w NBA 902 mecze i zdobył 15767 punktów. W sezonie 2002/03 rzucał przeciętnie po 22,5 punktu na mecz.