Reni Jusis w sztafecie. Spróbuj szczęścia - może pobiegniesz i Ty

Reni Jusis pobiegnie w Sztafecie Olimpijskiej Pekin 2008. Artystka odebrała z rąk Roberta Korzeniowskiego symboliczny znicz olimpijski i zaproszenie do reprezentowania naszego kraju w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tym samym dołączyła do pięcioosobowej polskiej reprezentacji, która poniesie ogień olimpijski z Aten do Pekinu. Dziś (poniedziałek, 15 października) ostatni dzień zgłoszeń do reprezentacji Polski

W Polsce, dzięki inicjatywie "Sztafeta Olimpijska" każdy kto ukończył 17 lat, ma szansę na udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Należy zarejestrować się na stronie sztafetaolimpijska.pl i uzasadnić pragnienie pobiegnięcia w sztafecie. Oficjalne ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsce podczas konferencji prasowej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 23. października 2007 roku. Do dwojga zwycięzców konkursu dołączą przedstawiciele świata kultury i sportu. Znamy już nazwiska dwojga z nich - to Reni Jusis i znany aktor, Paweł Małaszyński.

Zanim na stadionie miasta-gospodarza igrzysk zapłonie znicz, ogień olimpijski wędruje przez kilka kontynentów, kilkadziesiąt państw i wiele tysięcy kilometrów, niesiony w sztafecie. Uczestniczą w niej tysiące biegaczy z wielu krajów, w symboliczny sposób łącząc cały świat w duchu idei olimpijskich. W sztafecie uczestniczą gwiazdy sportu, artyści i osoby publiczne a także zwycięzcy konkursów, organizowanych w poszczególnych krajach.

Polscy uczestnicy będą nieść znicz z ogniem olimpijskim 4 czerwca 2008 roku w okolicach chińskiego Guangzhou. Sztafeta zakończy się zapaleniem Ognia Olimpijskiego podczas ceremonii otwarcia igrzysk 8 sierpnia 2008 roku w Pekinie. Honorowy patronat nad akcją objął Polski Komitet Olimpijski.