Koszykarze za granicą: słaby start Ignerskiego

Adam Wójcik rzucił siedem punktów w ciągu 23 minut gry dla Pierrel Capo D'Orlando w wyjazdowym meczu z Eldo Napoli (75:62). Rozgrywki zainaugurowała liga hiszpańska - Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) zdobył zaledwie punkt w przegranym 61:68 meczu z Gran Canarią.

37-letni Wójcik trafił jeden z trzech rzutów za dwa i wykorzystał jedną próbę za trzy punkty. Polak miał także trzy zbiórki. Po dwóch kolejkach zespół Wójcika z bilansem 1-1 zajmuje 11. miejsce w tabeli, która liczy 18 drużyn.

Kamil Pietras (20 lat, 207 cm), który występuje w zespole Cimberio Varese, spędził na parkiecie pięć minut w meczu ze Snaidero Udine (62:83). Pietras miał jeden faul i to cały jego dorobek. Cimbeiro z bilansem 0-2 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Tomasz Kęsicki (21 lat, 212 cm) w drugim meczu z rzędu nie znalazł się w składzie meczowym Upimu Bolonia, który wygrał na wyjeździe z Premiatą Montegranaro 79:75. Zespół z Bolonii (2-0) jest jednym z trzech niepokonanych zespołów w Serie A.

Ignerski w 1. kolejce ligi hiszpańskiej spudłował dwa rzuty z gry i wykorzystał jeden z dwóch wolnych. 27-letni skrzydłowy aktywniejszy był w innych elementach - miał sześć zbiórek i trzy asysty. Polak wyszedł w pierwszej piątce i grał przez 21 minut.

W składzie Unicaji Malaga zabrakło Michała Chylińskiego .

W II lidze greckiej występuje Cezary Trybański - pierwszy Polak w NBA (Memphis, Phoenix, New York, Chicago), który ostatnio występował w NBDL (Tulsa 66ers). 28-letni środkowy (215 cm) występuje Peristeri - jego zespół przegrał 77:87 z Trikali. Trybański grał przez dziewięć minut - zdobył pięć punktów (2/2 za dwa i 1/3 z wolnych). Miał także dwie zbiórki, dwa bloki, dwie straty i cztery faule.

Sezon zaczęła też liga węgierska, gdzie występuje Mirosław Łopatka (Szolnoki Olaj). Polski skrzydłowy rzucił dwa punkty w spotkaniu z MAFC (73:69) - oba padły z rzutów wolnych, bo poza tym Łopatka zepsuł pięć prób z gry. Miał także cztery faule i stratę.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał za to Robert Tomaszek (BK Prostejov), który rzucił 19 punktów (9/13 z gry), miał sześć zbiórek i trzy asysty w ciągu 23 minut. Zespół Polaka pokonał NH Ostrava 93:69.