Urban: Jesteśmy zbyt zależni od napastników

- Ostatnie kolejki pokazały, że jesteśmy zbyt zależni od tego, którą nogą stanie napastnik. Mam sporo zastrzeżeń do gry ofensywnej mojego zespołu - mówił trener Legii Warszawa Jan Urban po porażce z Lechem w Poznaniu

Szkoleniowiec Legii zapowiedział przede wszystkim pracę nad stabilizacją formy napastników. - Taki Rengifo nie dość, że sam strzelał, to wypracowywał sytuacje bramkowe, no i sam strzelił gola - podkreślał Urban.

- Jest nam bardzo smutno, że przegraliśmy tak ważny dla kibiców mecz. Zasługiwaliśmy na remis, obydwie drużyny byłyby zadowolone - mówił napastnik Legii Kamil Grosicki. - W poprzednich meczach mieliśmy dużo sytuacji, ale ich nie wykorzystywaliśmy. Dziś nie udało nam się stworzyć ani jednej - martwił się młody legionista.

- Byliśmy bardzo zdeterminowani i dlatego pokonaliśmy Legię. Mecz był dosyć szybki, nie obfitował w sytuacje podbramkowe, ale nam nie chodziło o styl, tylko o trzy punkty. Tabela się "wypłaszczyła" i sporo drużyn może się z tego cieszyć - mówił kapitan Lecha Piotr Reiss. Czy w świetle zwycięstwa nad Legią aktualne jest znowu hasło o walce Lecha o mistrzostwo Polski? - Spokojnie. Na razie będziemy robić swoje, a czy będziemy mistrzami, to zobaczymy w maju - rzucił uśmiechnięty "Reksio".