Ruszył kanał TVP Info - konkurencja dla TVN 24

Ruszył kanał informacyjny telewizji publicznej, który zastąpił publiczne pasma regionalne TVP 3. W pierwszym dniu zobaczyliśmy nadawane na żywo najważniejsze wydarzenia soboty. Kanał ma być konkurencją dla TVN 24.

Oprócz newsów pokazano m.in. program publicystyczny "Studio Wschód" - poświęcony m.in. gazowemu konfliktowi między Rosją a Ukrainą, a wieczorem rozmowę na żywo o służbie zdrowia.

Wydarzeniami, którymi żyły dziś obie telewizje informacyjne były konwencje największych partii oraz stan zdrowia rannego w Iraku ambasadora Edwarda Pietrzyka.

Obie telewizje nadały na żywo wystąpienia szefa Samoobrony Andrzeja Leppera i przewodniczącego SLD Wojciecha Olejniczaka. TVN 24 z konferencją Leppera wszedł z opóźnieniem, z kolei TVP Info nie nadało od początku wystąpienia Olejniczaka.

Obie stacje pokazały konferencję lekarzy na temat stanu zdrowia ambasadora Pietrzyka oraz transmisję z konwencji Platformy Obywatelskiej w Poznaniu. Obie nadały też retransmisję z konferencji LPR. TVP Info w odróżnieniu od TVN 24 pokazało na żywo przemówienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z pogrzebu poległego w Iraku funkcjonariusza BOR. TVN 24 nadało w serwisach relację z pogrzebu.

Obie stacje nadawały też transmisję na żywo z konwencji PiS w Łodzi, z tym, że TVN 24 pokazało jedynie wystąpienia wicepremier Zyty Gilowskiej i premiera Jarosława Kaczyńskiego. TVP Info transmitowało także poprzedzające je przemówienia m.in. prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego, posła PiS Pawła Zalewskiego i kandydującego z list PiS szefa PSL Piast Janusza Wojciechowskiego.

Co zobaczymy w TVP Info