Punkt-Set-Mecz: Złotka są znów w czołówce

Wynik Złotek w mistrzostwach Europy to potwierdzenie, że nadal jesteśmy w czołówce - uważa Wojciech Drzyzga. O ME siatkarek, a także o pierwszej kolejce PLS w magazynie siatkarskim Punkt-Set-Mecz rozmawiają Wojciech Drzyzga, Jerzy Mielewski i Przemysław Iwańczyk.

- To jest światełko w ciemnym tunelu, w którym znalazła się kompletnie rozbita reprezentacja i to na pewno zasługa trenera - uważa Drzyzga.

- Po klęsce na mistrzostwach świata wszyscy mówili, że tę drużynę będzie trzeba podnieść z dna i nowy trener, Marco Bonitta tego dokonał - dodaje Jerzy Mielewski, komentator Polsatu Sport.

Najciekawsze w PLS: wrócił Wlazły i Prygiel, Papke kontuzjowany

Powrót Mariusza Wlazłego, powrót Roberta Prygla do Polski i kontuzja Pawła Papkego oraz zaskakująco dobra postawa drużyn skazanych na porażki z faworytami - to zdaniem ekspertów Sport.pl najważniejsze wydarzenia pierwszej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki.

Po Mariuszu Wlazłym nie widać, że kiedykolwiek mu coś dolegało - mówi Mielewski. - Odbudował się psychicznie, jest dynamiczny, uderza bardzo mocno. Jedno jest pewne. Mariusz Wlazły musi trenować inaczej, nie może przyjmować takich obciążeń, jak inni zawodnicy w klubie czy reprezentacji i z tym chyba wszyscy muszą się pogodzić.

Poważne problemy z formą ma natomiast Robert Prygiel. - Robert powiedział mi: "Nie wiem gdzie jest boisko, nie widzę piłki, nie widzę bloku, boję się grać" - opowiada Wojciech Drzyzga. - Myślę, że nienajlepsze wyniki badań kadrowiczów w klubach powinny zainteresować trenerów reprezentacji.