Wielkie strzelanie podczas Oktoberfest

22 września rozpoczęło się w Monachium słynne święto piwa - Oktoberfest. Inna wizytówka Bawarii - FC Bayern po dwóch remisach w lidze i symbolicznym zwycięstwie w Pucharze UEFA od razu rozpoczął ostre strzelanie. 23 września pokonał na wyjeździe Karlsruher SC 4:1, a w środę rozgromił na Allianz Arena Energie Cottbus 5:0. Redakcja Sport.pl zapewnia, że w tych wynikach nie ma nic przypadkowego.

Przywiązanie Bayernu do tradycji często budzi uśmiechy na twarzach piłkarskich fanów. Ludowe stroje, wielkie kufle z piwem, obowiązkowe (!) uczestnictwo w Oktoberfest może śmieszyć, ale gra jaką prezentuje bawarski zespół podczas tych dwóch tygodni corocznego pijaństwa już nie. Przynajmniej rywali tego utytułowanego zespołu.

Wielokrotny mistrz Niemiec, nawet gdy ma słaby sezon, na przełomie września i października jest bardzo groźny, co jego piłkarze już niejednokrotnie udowodnili. Poniżej prezentujemy statystykę meczów rozgrywanych przez Bayern w Monachium właśnie podczas tego największego na świecie święta piwa.

Od czasu swojego debiutu w Bundeslidze w 1965 roku "Bawarczycy" podczas Oktoberfest:

# wygrali aż 48 spotkań (przy 18 remisach i zaledwie 6 porażkach)

# zdobyli 191 bramek, tracąc tylko 79

# odnosili spektakularne zwycięstwa, m.in. pokonując Schalke (7:1) w 1977 roku

# ich mecze obejrzało 3,57 miliona widzów

# mecze rozgrywano na trzech stadionach (w sezonie 1965/66 na Gruenwalden Stadion, w 2007/08 na Allianz Arena, resztę na Stadionie Olimpijskim)

# najwięcej bramek podczas Oktoberfest strzelili Gerd Mueller (21), Uli Hoeness (13) i Karl-Heinz Rummenigge (11)

# średnia Bayernu to 2,73 bramki na mecz (tracili średnio 1,13)

# Claudio Pizarro dwukrotnie tracił prawo jazdy za jazdę samochodem "po spożyciu"

Zachowanie często rozkapryszonych gwiazd Bayernu - zwłaszcza podczas Oktoberfest - wpłynęło na nadanie im przez złośliwych dziennikarzy przydomka "FC Hollywood", a kronika towarzyska i pierwsze strony brukowców pękały w szwach od opisów nie do końca sportowych zachowań piłkarzy bawarskiej drużyny.