Gołota, Wałujew i Powietkin - największe wydarzenia bokserskie w Polsacie Sport

Już w sobotę 29 września widzowie Polsatu Sport zobaczą walkę o tytuł mistrza świata z udziałem Nikołaja Wałujewa (bilans walk 46 wygranych, 34 przez KO i tylko 1 porażka). Rosyjski gigant zmierzy się z Kanadyjczykiem Jeanem Francisem Bergeronem (27 wygranych walk, w tym 19 przez KO).

W trakcie gali, która odbywa się w Oldenburgu, zobaczymy także dwóch Polaków: Andrzeja Wawrzyka i Mariusza Cendrowskiego. Transmisja w Polsacie Sport rozpocznie się o godz. 18.00.

Tydzień później w sobotę 6 października widzowie Polsat Sport Extra zobaczą w ringu Andrzeja Gołotę (39 wygranych w tym 32 przez KO i 6 porażek w tym 3 przez KO). Najpopularniejszy polski bokser zawodowy zmierzy się w nowojorskiej Madison Square Garden z mieszkającm w USA Irlandczykiem Kelvinem McBride. Pięściarz stoczył 40 walk (34 wygrane w tym 29 przez KO, 1 remis, 5 walk ukończył, leżąc na deskach). Dwa lata temu McBride pokonał Mika Tymona, ale już rok temu znokautował go Mike Mollo.

Na walkę, której stawką będzie mistrzowski pas, Andrzej Gołota będzie musiał jeszcze poczekać. Jeszcze w poniedziałek wydawało się że nasz bokser zawalczy o tytuł mistrza świata federacji WBC! Rywalem Gołoty miał być pochodzący z Nigerii Samuel Peter (28 wygranych w tym 22 przez KO i jedna porażka), który nosi przydomek "Senny koszmar". Tak się jednak nie stało.

Oprócz Gołoty tego wieczoru wystąpią w ringu takie sławy jak: Amerykanin Jose Antonio Rivera oraz Daniel Santos z Puerto Rico.

Warto przypomnieć, że czerwcową walkę Gołoty w katowickim Spodku, oglądało w Polsacie średnio ponad 4 miliony widzów. Telewizyjna magia Gołoty cały czas trwa!

W czwartą sobotę października w kanale Polsat Sport zobaczymy relację z kolejnej gali. Walk2ą wieczoru 27 października będzie pojedynek Rosjanina Aleksandra Powietkina (13 wygranych 10 przez KO) z Chrisem Byrdem (40 zwycięstw 21 rzez KO, 3 porażki w tym 2 przez KO). W 2004 roku Amerykanin stoczył w Nowym Jorku zacięty dwunastorundowy pojedynek z Andrzejem Gołotą, który zakończył się remisem.

To nie wszystko. Redakcja sportowa kanału Polsat Sport prowadzi negocjacje w celu nabycia praw telewizyjnych do kolejnych gal bokserskich.