TVP i TVN przygotowują się do debat przedwyborczych

TVP i TVN szykują się do debat przedwyborczych. Polsat dopiero reorganizuje swoją publicystykę, a debaty o gospodarce mają się pojawiać w TV Biznes.

Po tym, jak w niedzielę Aleksander Kwaśniewski wezwał do debaty premiera Jarosława Kaczyńskiego, Telewizja Polska za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej zaprosiła polityków na antenę. - Na razie nie mamy odzewu - mówi rzeczniczka TVP Aneta Wrona. TVP chce zorganizować także debaty innych polityków. W październiku debaty najprawdopodobniej zastąpią programy "Forum" i "Misja specjalna", których emisja dwa-trzy tygodnie przed wyborami ma zostać zawieszona.

TVN po rozmowach ze sztabami wyborczymi wysyła dziś do nich oficjalne zaproszenia. Natomiast Polsat, z którego po odsunięciu od kierowania "Wydarzeniami" odszedł Tomasz Lis, na razie reorganizuje publicystykę. - Trwają końcowe prace nad utworzeniem struktury redakcyjno-produkcyjnej, obsługującej wszystkie obecne i planowane programy informacyjne, publicystyczne i biznesowe - mówi rzeczniczka prasowa stacji Katarzyna Wyszomirska.

Debaty przedwyborcze ruszą na razie w TV Biznes. Pierwszą, pt. "Wybierz gospodarkę!" poprowadzą dziś o 22 Joanna Wrześniewska-Zygier i Cezary Szymanek.