Seniorzy szturmują kurs o internecie

- Przeglądając portale, zamiast kupować gazetę, możecie codziennie odłożyć parę groszy - tak Katarzyna Olszewska zachwala bydgoskim seniorom możliwości ?sieci www?. W poniedziałek ruszył w Modraczku pierwszy powakacyjny kurs.

Seniorzy na potęgę chcą uczyć się obsługi internetu. Oblężenie przeżywają kursy organizowane przez Osiedlowy Dom Kultury Modraczek na Wyżynach. Wczoraj rozpoczął się drugi, po lipcowym, cykl 11 spotkań Akademii e-Seniora. - Kiedy tylko w mediach ukazały się informacje o zapisach, w kilka godzin zgłosiło się do nas ponad 200 seniorów! Niestety, mamy ograniczoną liczbę miejsc. Po 40. osobie zamknęliśmy listę przyjętych - opowiada Adam Szydzik z Modraczka. - Do końca roku planujemy zorganizować jeszcze jeden taki kurs. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie, na pewno odbędzie się on również w przyszłym roku - zapowiada.

Większość uczestników kursu przyznaje, że internetowe umiejętności wykorzystają do kontaktu z rodziną, która wyemigrowała dla pracy. Kilkoro chce natomiast nauczyć się realizować przelewy bankowe w sieci. Jeszcze inni przyszli tu jedynie po to, by znaleźć wirtualnych znajomych na czatach i forach. - Seniorzy będą się spotykać dwa razy w tygodniu. W tym czasie nauczą się m.in. wysyłania e-maili, porozumiewania za pomocą gadu-gadu, czy korzystania z czatów - wylicza Szydzik.

Roman Rybarczyk chce się nauczyć korzystać ze skype'a. - Jestem tutaj razem z żoną. Mamy za granicą rodzinę i dzięki internetowemu połączeniu już wkrótce będziemy mogli widzieć się codziennie. Planuję kupić sobie zestaw komputerowy - opowiada.

Pracownię komputerową w Modraczku i szkolenie zorganizowała firma UPC. Całkowity koszt zajęć to 28 zł.

Podobne zajęcia odbywały się w zeszłym roku w Urzędzie Miasta. Prowadziła je Katarzyna Olszewska. Jednak od kiedy zajmuje się tym w Modraczku, ratusz zaprzestał organizowania kursu (a zgłaszały się tłumy seniorów). - Jeśli znajdziemy kogoś na jej miejsce, wznowimy lekcje surfowania po internecie - zapewnia Romuald Zajączkowski, zastępca dyrektora wydziału informatyki UM.