Maciej Chmiel zwycięzcą Heyah Superligi 2007. Bartosz Bugalski najszybszym zjazdowcem.

Bartosz Bugalski z Sopotu został zwycięzcą zawodów ?Downhill Wąwóz" rozgrywanych w ramach Heyah Superligi 2007. Na podium w Olsztynie stanęli także zeszłoroczny zwycięzca cyklu Remek Oleszkiewicz z Zamościa oraz Michał Kollbek z Krakowa.

W stolicy Warmii wystartowało blisko stu zawodników, ale tylko 32 zakwalifikowało się do finałowego przejazdu. Wśród nich znalazło się, aż czterech olsztynian. Wszyscy ścigali się na

trasie "Wąwóz" położonej w olsztyńskim Lesie Miejskim. Jazda była płynna, ale bardzo wymagająca. Szczególnie ostatnia część trasy wymagała od zawodników odwagi i precyzji. Każdą z przeszkód można było ominąć i część uczestników decydowało się na ten wolniejszy wariant.

Tradycyjnie Heyah nagrodziła najlepszych zawodników. Na najszybszego na olsztyńskiej trasie zjazdowca czekała także nagroda specjalna ufundowana przez Prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego - 2 tysiące złotych.

W Olsztynie nie zabrakło dyscyplin freeridowych. W konkursach skoków tytuł "Księciunia Dirtu" wywalczył Bartosz Obukowicz z Białegostoku, zachwycając ewolucją ,backflip tabletop'. Natomiast "Królewiczem Dropu" został Jan Kiliński z Warszawy, który zdominował klasyfikację generalną. Na największym dropie jako jedyny popisał się ewolucją ,360 stopni'.

Zawody w Olsztynie były ostatnim w tym sezonie spotkaniem tego największego w Polsce cyklu zawodów w kolarstwie grawitacyjnym. Tegoroczny sezon Heyah Superligi podsumowano w czasie koncertu w Fosie Zamkowej. To tam ogłoszone zostały nazwiska najlepszych zawodników całego cyklu. W ręce najlepszych trafiły nagrody ufundowane przez Heyah: wysokiej wartości doładowania, telefony, iPODy, całoroczne ubezpieczenia oraz sprzęt rowerowy.

Zwycięzcą Heyah Superligi w sezonie 2007 został Maciej Chmiel z Tomaszowa Lubelskiego. Przez cały sezon jeździł bardzo równo i konsekwentnie gromadził punkty, które pozwoliły mu na ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. Przed sezonem nie zaliczano go do faworytów, więc jego triumf można uznać za niespodziankę, lecz na pewno nie przypadek. W porównaniu z poprzednim sezonem, znacznie podniósł swoje umiejętności, a zwycięstwem w Superlidze ugrunotował swoją pozycję w krajowej czołówce.

Najlepszym zjazdowcem Heyah Superligi został triumfator olsztyńskich zawodów Bartosz Bugalski. Zwycięstwo w klasyfikacji 4X już w czasie poporzedniej eliminacji w Białymstoku zapewnił sobie Piotr Solarski z Rybnika. Niestety tydzień temu w czasie zawodów Pucharu Świata w Mariborze na Słowenii uległ poważnej kontuzji. Połowa wpisowego z Downhill "Wąwóz" zostanie przekazana na jego rehabilitację.

O prymat w dricie walczyli Bartosz Obukowicz i Marcin Lesiecki. Ten drugi startował we wszystkich konkursach w tym sezonie, a Obukowicz tylko w trzech. Wygrał je, ale to i tak nie wystarczyło do ostatecznego zwycięstwa.

Objawieniem sezonu w skokach z dropa został Jan Kiliński (Warszawa). Popularny "Elvis" nie miał sobie równych niemal we wszystkich konkursach "Królewicz Dropów". Jego znakiem rozpoznawczym są ewolucje "360 stopni" co w przypadku trików z uskoku nie jest sprawą łatwą.