Kościół online w portalu GodTube.com

- GodTube wykorzystuje technologię internetu, by łączyć chrześcijan w celu zachęcania ich do czytania i wgłębiania się w Ewangelię na całym świecie - czytamy w misyjnym przesłaniu na stronie GodTube.com.

Serwis skupia ludzi poszukujących Boga w internecie. GodTube jest wzorowane na YouTube, lecz zajmuje się wyłącznie tematyką religijną. Współpracuje z MyChurch, chrześcijańskim portalem społecznościowym, będącym klonem MySpace. W GodTube znajduje się ok. 800 tys. godzin materiałów wideo, zamieszczonych przez użytkowników.

Serwis wideo wystartował w styczniu 2007 roku, z inicjatywy Chrisa Wyatta, studenta uczelni teologicznej z Dallas. Każdego miesiąca przyciąga miliony internautów. Według danych GodTube, w sierpniu odwiedziło portal ok. 3 mln osób, w według prognoz ta liczba się podwoi.

- Jak podaje comScore, GodTube w sierpniu był najszybciej rozwijającym się amerykańskim serwisem- podaje portal MediaRun.pl.

Celem serwisu jest propagowanie wiary w internecie.

Portal ma wiele kategorii (kanałów), podzielonych zarówno ze względu na religię (np. metodyści, baptyści, katolicy), jak również na kraje. Są serwisy w języku m.in. hiszpańskim, portugalskim włoskim, niemieckim i chińskim. Ciekawy jest np. kanał "Christian Music", gdzie można posłuchać czarnego, zaangażowanego religijnie hip-hopu.

Portal nie zawiera treści nieodpowiednich i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży, ponieważ wideoklipy są sprawdzane przez pracownika serwisu. Można tam znaleźć np. utwory rapera Lecrae, który w kawałku "Jesus Muzik" nie przeklina, nie śpiewa o agresji i przemocy, za to promuje wiarę i pokój.

Polak oglądający materiały wideo na stronie GodTube.com może być zaskoczony podejściem Amerykanów do religii. W serwisie znajdują bowiem specyficzne transmisje ze zgromadzeń wiernych, religijne talk-show, a także dyskusje między różnymi odłamami Kościoła.