Krzysztof Rutkowski senatorem?

Były łódzki poseł i detektyw Krzysztof Rutkowski nie traci apetytu na polityczną karierę. Chce zostać senatorem z okręgu tarnowskiego, właśnie zarejestrował komitet wyborczy. Jego pełnomocnikiem jest Andrzej Rutkowski, do wakacji szef wydziału organizacyjnego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej - informuje "Dziennik Łódzki".

- Uznałem, że w ZSMP czas na młodszych - wyjaśnia 25-letni Andrzej Rutkowski. - Dlatego pozostałem członkiem ZSMP, ale zrezygnowałem z aktywnej działalności i zająłem się zarządzaniem nieruchomościami.

Jak twierdzą obaj Rutkowscy, zbieżność nazwisk jest przypadkowa. - Andrzeja Rutkowskiego poznałem, kiedy byłem jeszcze posłem - mówi Krzysztof Rutkowski. - Jego działalność w ZSMP nie ma tu nic do rzeczy. Ma doświadczenie, pomagał w kampanii wyborczej między innymi Adamowi Sandauerowi.

Krzysztof Rutkowski był już posłem w latach 2001 - 2005 z listy Samoobrony, którą opuścił po kilku miesiącach. Teraz startuje do Senatu pod hasłem "Zawsze sprawiedliwy", choć sam ma kłopoty z wymiarem sprawiedliwości. Niedawno opuścił Areszt Śledczy w Bytomiu po wpłaceniu 300 tys. zł poręczenia majątkowego. Prokuratura w Katowicach zarzuca mu pranie brudnych pieniędzy, współpracę z mafią paliwową i powoływanie się na znajomości w Sejmie i prokuraturze. Detektyw nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia.