Już ponad 500 osób chce pobiec z olimpijskim ogniem

Już ponad 500 osób skorzystało z możliwości ubiegania się o miejsce w sztafecie olimpijskiej, która poniesie zapalony w Olimpii ogień do Pekinu.

Dzięki inicjatywie firmy Samsung każdy, kto zarejestruje się na stronie sztafetaolimpijska.pl i uzasadni, dlaczego właśnie on powinien pobiec w sztafecie, ma szanse na udział w tym wydarzeniu. Wśród dotychczasowych uczestników konkursu są przedstawiciele najróżniejszych zawodów - m.in. policjant, pielęgniarka i... ksiądz. Rejestracja na stronie sztafetaolimpijska.pl potrwa tylko do piętnastego października.

W rywalizacji o miejsce w sztafecie może wziąć każdy, kto ukończył 17 lat.

W wyniku stopniowych kwalifikacji wyłonione zostaną dwie osoby, które będą reprezentować Polskę w sztafecie olimpijskiej. Główną nagrodą w konkursie jest podróż do Chin, podczas której zwycięzcy będą mieli zaszczyt ponieść pochodnię z olimpijskim ogniem. Organizator konkursu zapewnia transport i zakwaterowanie w Chinach.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsce podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 23. października.

Do dwojga zwycięzców konkursu dołączy troje przedstawicieli świata kultury i sportu. Już dziś wiadomo, że jednym z uczestników sztafety z Polski będzie znany aktor, Paweł Małaszyński.

Sztafeta , która poniesie ogień, rozpocznie się 1 kwietnia 2008 roku w Atenach. Jej uczestnicy pobiegną przez 113 miast w Chinach i 23 miasta w innych państwach.

Polscy uczestnicy będą nieść znicz z ogniem olimpijskim najprawdopodobniej w maju 2008 roku w okolicach chińskiego Guangzhou. Sztafeta zakończy się zapaleniem ognia olimpijskiego podczas ceremonii otwarcia igrzysk 8. sierpnia 2008 roku w Pekinie. Honorowy patronat nad akcją objął Polski Komitet Olimpijski.