50-lecie Teatru Dramatycznego

Warszawski Teatr Dramatyczny ma 50 lat. Z okazji jubileuszu dyrekcja przygotowowała dla widzów projekty specjalne. Część z nich realizowana jest od początku roku, jednak uroczyste obchody 50-lecia odbędą się na jesieni.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń jest przedstawienie Roberta Wilsona, w którym znajdą się fragmenty "Akropolis" Stanisława Wyspiańskiego. Premiera widowiska planowana jest na listopad. Jednym z głośniejszych wydarzeń jubileuszu będzie też zapewne festiwal twórczości Krystiana Lupy, który rozpocznie się 29 września spektaklem "Zaratustra" Starego Teatru z Krakowa.

Uroczysta gala jubileuszowa będzie miała miejsce 13 grudnia, wtedy też odbędzie się premiera przedstawienia pt. "Iwona, księżniczka Burgunda". 50 lat temu na deskach Teatru Dramatycznego odbyła się polska prapremiera dramatu Gombrowicza z pamiętną kreacją Barbary Krafftówny.

Teatr Dramatyczny działa nieprzerwanie od 1957 roku. W tym czasie, pod rządami 18 dyrektorów, zasłużył sobie na opinię jednej z najprężniej działających warszawskich scen. Kilka dni temu miała miejsce 270 premiera Teatru Dramatycznego.